Maldivler bayrağı 25 Haziran 1963’te tasarlanmıştır. Kırmızı ve yeşil tonlar ile tasarlanan bayrak Maldivlerin tanınmasındaki en önemli etkenlerdendir.

Maldivler Bayrağı

Maldivler bayrağı 25 Temmuz 1693’te tasarlanıp kabul edilmiştir. Maldivler bayrağının rengi başlarda sadece kırmızıydı. Fakat ülke İngiliz sömürgesinden çıkıp bağımsızlığını ilan edince bayrak yeniden tasarlandı.

Maldivler Bayrağının Anlamı

Kırmızı üzerine yeşil dikdörtgen olarak tasarlanan bayrağın içinde beyaz bir hilal vardır. Hilal temas ettiği kısım geçmişteki ve gelecekteki kahramanları temsil etmektedir. Kırmızı bölüm adanın bağımsızlığını kazanmasındaki dökülen kanı temsil etmektedir. Maldivler bayrağındaki yeşil dikdörtgen ise Hindistan cevizlerini ve ağaçları temsil etmektedir. Hilal kısmı ise İslam dininini temsil etmektedir.

Maldivler bayrağı 26 Temmuz 1965 yılında Maldivlerin bağımsızlığını kazanmasıyla resmileşmiştir. Maldivlerin tanınması, turizm cenneti olmasında büyük katkılardan bir tanesi de Maldivler bayrağına aittir.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK
Haberler