Maldivler hava durumu yıl boyunca sıcak olarak seyretmektedir. Tropikal iklime sahip olan Maldivlere her mevsim gidilebilmektedir.

Maldivler Hava Durumu

Maldivler iklimi yıl boyunca sıcaktır. Güneşin sürekli tepede olduğu Maldivlerde tropikal iklim hâkimiyeti vardır. Yıl boyunca hava durumunda sıcaklık değişikliği nadir olarak görülmektedir. Nemli hava sene boyunca sunduğu güneşiyle 30 derece civarında kendini gösteriyor.

Maldivlerde Kısa Süreli Yağışların Keyfini Sürün

Maldivler hava durumunda hiç değişiklik yaşanmamakta mıdır? Elbette yaşanmaktadır. Sene boyunca esen hafif rüzgâr şiddetini arttırabilmekte, kısa süreli yağışlar yaşanabilmektedir. Fakat yine de bu yaşanan kısa değişimin genel iklimle kıyaslanması zordur.

Maldivlerde En Sıcak ve En Soğuk Ay Hangisidir?

Maldivler hava durumunda en sıcak ay Nisan ayıdır. En soğuk ay ise Aralık ayıdır. Muson ikliminin etkisi havanın değişmesinde etkilidir.

Maldivlere Hangi Ay Gitmeliyim?

Ocak, Şubat ve Nisan ayları kurak olarak geçmektedir. Yağmur yağdığı aylarsa Mayısla Eylül arasıdır. Güney batı musonları bu aylar arasında havayı kurutmaktadır. Kuzey musonlarının etkili olduğu dönemde ise hafif nemle beraber yağışlı geçmektedir.

Daha detaylı bilgi için Maldivlere Ne Zaman Gidilir? isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Maldivlerde Doğal Afetler Oluşur mu?

Maldivlerde fırtına türü doğal afetlere rastlanmaz. Yağmur bulutlarının belli dönemde yağışları dışında adada ciddi bir hava olayı yoktur.

Paylaş:

Yazar

Maldivler'de sizlere mükemmel bir tatil yaşatmak ve hayallerinizi renklendirmek için alanında uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz, her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Maldivler ile ilgili aklınıza takılan her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

CANLI DESTEK
Haberler