Maldivler kültürü İslam orjinlidir. Arap kültürüyle benzerlikleri olan Maldiv halkı kültürlerini yaşatmak için sıkı sıkıya bağlı muhafazakâr bir tutum sergilemektedirler.

Maldivler Kültür

Maldivler kültürü Araplara benzemektedir. Maldivler kültürünün Araplara benzemesinin nedeni ise İslami kültürün adada yoğun etkisini göstermesinden kaynaklıdır. Ada halkının tamamı Müslümandır. Bundan dolayı adada içki tüketmek, domuz eti yemek gibi yasaklar vardır. Turizm sektörünün canlı kalması ve bundan ayrı tutulmasını ise not düşmemiz gerekmektedir. Ada halkının temel geçim kaynağı turizmle turistler olduğu için otellerde bu kültürün dışında dünya kültürü vardır. Resortlarla otellerde içki içip istediğiniz eti yiyebilmektesiniz. Maldivler kültürünü etkileyen ise adaya ilk gelen Araplardır. Ada halkının kökeninde Araplık vardır. Milli günlerde halkı dışarı çıkıp bu günleri kutlar. Yıllarca süren diktatör rejime karşı özgürlük kazanılıp, belirli günler simgeleştirilmiştir. Bundan dolayı Maldivliler seçtikleri dinin yanında kendi özelliklerini yansıtan kıyafetleri, tutumları, sıcakkanlılıkları, turizme verdikleri destek ile kültürlerini yaşamaktadırlar.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK
Haberler