Maldivler Nerede? Uçakla Kaç Saat?

0

Maldivler Nerede?

Maldivler kıta olarak Asya’da bulunmaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivler ile Türkiye arasındaki kilometre farkı 5000’dir.

Maldivler Nerede? Sorumuzu farklı biçimlerde yanıtlayabiliriz.

Maldivler Nerede? Öncelikle Maldivlerin bir Uzak doğu ülkesi olduğunu söylememiz lazım. Maldivler Cumhuriyeti Asya kıtasında bulunmaktadır. Maldivler cumhuriyeti aynı zamanda Hindistan’a komşu, Sri Lanka’ya 750 kilometre uzaklıkta ve Hint Okyanusunda yer alıyor.

1200 adadan oluşan ve 200 adada yaşamın olduğu eşsiz cennet parçaları Maldiv adalarının 110 tanesi inanılmaz bir gelişim göstererek dünya turizmine katkı sağlamaktadır. Hizmet kalitesi olarak sınır tanımayan, her türlü aktivitenin var olduğu bu adalar topluluğu ülke, Asya ülkelerinin kendisine has özelliklerini barındırmaktadır.

Kendi yemek kültürü, natürel doğası, el değmemiş kumsalları, bembeyaz ve sapsarı kumlarıyla, masmavi denizi olan bu adalar topluluğu Hint okyanusunun incisi konumundadır.

Dünyada her yıl 1 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Maldivler, yine her yıl binlerce ünlünün akınına uğramaktadır.

Maldivler Uçakla Kaç Saat?

Hint Okyanusunda bulunan Maldivler’e Türkiye’den Türk Hava Yolları ile yaklaşık 8 saatlik uçuşla gidilebileceği gibi aktarmalı olarakta gidilmektedir. Emirates Hava Yolları ile Dubai ve Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı olarak uçtuğu bu adalar topluluğuna varış süresiyse aktarmalar ve hava da kalış süresi dahil ortalama 12 saattir.

Maldivler’ de hava alanından otellere transferler uzaklıklarına bağlı olarak deniz uçağı veya sürat teknesi ile yapılmaktadır. Ayrı bir ada üzerine kurulmuş olan hava alanından ana ada Male’ ye geçmekte mümkündür.

Maldivler Asya kıtasında bulunmaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivler Türkiye arası 5000km’dir.

Maldivlerde Eşi Görülmemiş Balayı Fırsatları
Constance Halaveli'de Tüm balayı çiftlerine özel %40 indirim.
Constance Halaveli'de Tüm balayı çiftlerine özel %40 indirim.
W Retreat Resort'da %45 özel indirim.
W Retreat Resort'da erken rezervasyonlarda %45 özel indirim.
Anantara Veli'de %30 özel balayı indirimi.
Anantara Veli'de %30 özel balayı indirimi.
Sheraton Full Moon'da %45 özel indirim.
Sheraton Full Moon'da erken rezervasyonlarda %45 özel indirim.
Lux Resort'da %20 özel balayı indirimi.
Lux Resort'da %20 özel balayı indirimi.
Anantara Dhigu'da %30 özel balayı indirimi.
Anantara Dhigu'da %30 özel balayı indirimi.
Lily Beach'de 4 gece kalan herkese 5. gece hediyemizdir.
Lily Beach'de 4 gece kalan herkese 5. gece hediyemizdir.
Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS'nin yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatları için Maldivler Balayı.
Bilgi için: +90 212 237 90 60
Paylaş:

Yazar

Maldivler'de sizlere mükemmel bir tatil yaşatmak ve hayallerinizi renklendirmek için alanında uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz, her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Maldivler ile ilgili aklınıza takılan her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

CANLI DESTEK
Haberler