Maldivler ticareti son yıllarda toplam hacmini geliştirmiştir. İthal olarak balık ticareti ve deniz ürünlerinde ülkenin pazar payı çok yüksektir.

Maldivler Ticaret

Maldivler ticareti son yıllarda pazar payını arttırmaktadır. Balık başta olmak üzere Maldivler ticaret sektöründe deniz ürünlerinin yarattığı ekonomik gelir yüksektir. Çeşitli ticaret ürünleri ve sanayinin işlemiş olduğu mallar da ekonominin temelini oluşturmaktadır. Son yıllarda Maldivler ticareti sanayiden tekstile doğru kaymaktadır. Maldivler ticaretinin toplam ekonomideki yerinide hesaba katarsak Maldivlerin dış ticaret açığı 1991’den sonraki atılımla 86 milyon dolar dolaylarında, Maldivlerin cari açığı ise 35 milyon dolar civarında seyretmektedir.

Paylaş:

Yazar

Maldivler'de sizlere mükemmel bir tatil yaşatmak ve hayallerinizi renklendirmek için alanında uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz, her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Maldivler ile ilgili aklınıza takılan her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

CANLI DESTEK
Haberler