Maldivler’de eğitim devlet tarafından sunulmaktadır. Sunulan eğitim bir sosyal görev olup ücretsizdir.

Maldivler’de Eğitim

Maldivlerde eğitim ücretsiz olarak verilemektedir. 2005 verilerine göre Maldivler adalarında toplam 245 okul, 10 tanede orta öğretim eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Bunun yanında meslek edindirmek için çalışan 10 adet meslek edindirme kurumu bulunmaktadır.

Maldivler eğitiminde yükseköğrenim ve üniversite okumak isteyenlerse yurtdışına gidebilmektedirler. Maldivlerin okuma yazma oranı %92’dir. Maldivlerde okuma yazma oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen bu rakamın bizi yanıltmaması gerekmektedir. Nüfus oranın düşük olması, okunacak materyallerin az olması okuma yazma oranının yüksek çıkmasını sağlamaktadır.

Kısacası Maldivler eğitimi sanıldığı kadar gelişmiş değildir. Adadaki imkânlar kısıtlıdır, eğitim bir yere kadar devam etmekte, sonrasında üst düzey bir eğitim sağlanamamaktadır.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK
Haberler