Maldivler’de eğitim devlet tarafından sunulmaktadır. Sunulan eğitim bir sosyal görev olup ücretsizdir.

Maldivler’de Eğitim

Maldivlerde eğitim ücretsiz olarak verilemektedir. 2005 verilerine göre Maldivler adalarında toplam 245 okul, 10 tanede orta öğretim eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Bunun yanında meslek edindirmek için çalışan 10 adet meslek edindirme kurumu bulunmaktadır.

Maldivler eğitiminde yükseköğrenim ve üniversite okumak isteyenlerse yurtdışına gidebilmektedirler. Maldivlerin okuma yazma oranı %92’dir. Maldivlerde okuma yazma oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen bu rakamın bizi yanıltmaması gerekmektedir. Nüfus oranın düşük olması, okunacak materyallerin az olması okuma yazma oranının yüksek çıkmasını sağlamaktadır.

Kısacası Maldivler eğitimi sanıldığı kadar gelişmiş değildir. Adadaki imkânlar kısıtlıdır, eğitim bir yere kadar devam etmekte, sonrasında üst düzey bir eğitim sağlanamamaktadır.

Paylaş:

Yazar

Maldivler'de sizlere mükemmel bir tatil yaşatmak ve hayallerinizi renklendirmek için alanında uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz, her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Maldivler ile ilgili aklınıza takılan her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

CANLI DESTEK
Haberler