1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Alışveriş

Maldivler Alışveriş

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Maldivler alışverişiniz esnasında daha çok süs eşyalarına rastlayacaksınız. Ne yazık ki adalarda büyük alışveriş merkezleri bulunmamaktadır.

Maldivler Alışveriş

Maldivlerde alışveriş yapmak istiyorsanız ahşap üzerine yapılmış lake işlerini tercih edebilirsiniz. Adada çok fazla tekstile dayalı ürün bulunmamaktadır. Alışveriş merkezleri, büyük çaplı dükkânlarda bulunmamaktadır. En fazla bulabileceğiniz ufak çaplı alışveriş dükkânlarıdır. Tişört satın alabilir, hediyelik eşya, butik ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Maldivler Hediyelik Eşyalar

Ülkede özellikle oyarak süslenen fotoğraf albümleri çok meşhurdur. Siyah mercanlar, deniz kabukları, kaplumbağalardan yapılan eşyaların ülke dışına çıkarılması yasaktır. Bunun nedeni çevreyi korumak adına alınan önlemlerdir. Önceleri çok fazla talep gören bu eşyalar, üretiminde kullanılan canlıları yok ettiği için, önlem alınmıştır.

Maldivler Yerel Pazarlar

Maldivler alışverişinizi yaparken pazarlara gidebilir, fıstık, tonbalığı gibi yiyecekler alabilirsiniz.

Maldivler Alışveriş Yapılacak Yerler

Kuzey Atol bölgesi olarak adlandırılan yerde Thulhadhoo adasında Coco Palm tatil köyüne giderseniz burada lake sanatına dair birçok örnek görebilirsiniz. Adada yaşayanlar genellikle torna tezgâhlarında bir çok ürün yapmış eski toprak olarak nitelendirilen insanlardır. Renkli ve yaldızlandırılmış halkalarla cilalı eşyalar burada ilginizi çekecektir.

Maldivler Mücevherat

Güney atollere giderseniz burada Dhaalu’ya giderseniz Ribudhoo, Hulhudheli adalarında mücevheratla ilgili bir sürü şey bulabilirsiniz. Sadece mücevheratla sınırlı olmayan bu yerde aynı zaman gümüş, bakır, altın gibi materyallerde vardır.

Maldivler El Sanatı Süs Eşyaları

Maldivler alışverişinizin el sanatı ağırlık olması kaçınılmazdır. Özellikle Baa Atol Thulhaadhoo’da üretim gören eşyalar etkileyecisi olabilir. Ahşaptan yapılan vazolar, oval olarak dizayn edilen cilalan süslük eşyalar, soyut tasarım gücüyle yapılıp, tezgahlarda yer edinmektedir.

, , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü