Maldivler hakkında söylememiz gereken ilk şey, adaların ilk görüşte rüyada olma hissi verdiğidir. Maldivler dünyanın sayılı güzelliklerindendir.

Maldivler Hakkında

Maldivler Hint okyanusunda bulunmaktadır. 26 ayrı atolde birleşmiş 1200 adadan oluşan Maldivler 56 ayrı adasıyla turistlere hizmet vermektedir. Maldivler adaları Male South, Ari ve Male North bölgelerinde toplanmaktadır.

Adaların en büyük özelliği uygarlıkların az zarar vermesiyle güzelliğinin bozulmamasıdır. Mercan kayalarının oluşturduğu lagünlerin, beyaz kumlar ve gökyüzüyle uyumu adayı betimlemektedir.

Maldivler hakkında bir diğer bilgi ise vizesiz şekilde ziyaret edilebilmesidir. Maldivler sualtı dünyası, dalış imkânı ve fotoğraf çekmeyi sevenler için müthiş imkânlar sunmaktadır.

Maldivlerde 1981 yılında batan “victory” isimli gemi, dalgıçların büyük ilgisini çekmektedir. Gri renkli köpek balıkları, deniz kaplumbağaları, akrep balıklar ve yarasa balıkları Maldivlerin batın gemisin içinde yer alıyor. Adalardaki göller bembeyaz kumlarla kaplı ve berrak renktedir.

Adalarda baharat kokusu hâkimdir. Doğanın yarattığı bu güzel topluluk balıklarıyla, mercan kayalıkları ve küçük adacıklarıyla sizi memnun edecektir.

Öneriyoruz: Maldivler Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazımızda ilginizi çekebilir.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

Canlı Destek Hattı
Haberler
Araç çubuğuna atla