1. Anasayfa
 2. Maldivler Gezi Rehberi
 3. Maldivler Ulaşım

Maldivler Ulaşım

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
comment3 Yorum

Maldivlere ulaşım aktarmalı olarak uçakla gerçekleşmektedir. Ulaşımın süresi aktarmalara bağlı olarak değişmektedir.

Maldivler Ulaşımı Nasıl Oluyor?

Maldivler ulaşım denilince akla ilk olarak uçak gelmektedir. Maldivlere ulaşım uçak yolculuğu ile gerçekleşmektedir. Maldivlerin başkenti Malé’de bulunan Uluslararası Malé havalimanına her gün yüzlerce uçak iniş yapmaktadır. Dubai aktarmalı olarak gerçekleşen uçuşları Fly Emirates ve Qatar Hava Yolları ile yapılmaktadır. Son olarak Türk Hava Yolları 8 saatlik uçuş süresi ile direkt uçuş başlattıklarını da belirtmemiz gerekir. İki ayrı aktarma yapmak yerine Türk Hava Yolları ile günün 3te 1’ini yolculukla kalan kısmını hem uyuyarak hem de günün kalanı gezerek geçirebilirsiniz.

Maldivler ulaşım sisteminden bahsedersek, adaya indikten sonra deniz motorlarıyla resortlar gitmek mümkündür. Her otelin kendi özel deniz motoru vardır. Bu motorlarla adalar arası geçiş yapılabilmektedir.

Maldivlerde Kara Yolu ile Ulaşım

Kara yolu sistemi ne yazık ki gelişmiş değildir. Küçük adalar içinde kara yolu sistemi gelişse bile, kısıtlı alan olduğundan dolayı kullanılabilirliği düşük olacaktır. Sürat tekneleri en uzak adaları yakın etmektedir.40 dakika süren yakın adalara ulaşım, 2 saat süren uzak adalara yaklaşım ile hemen hemen her adaya gidebilirsiniz.

Maldivlerde Deniz Uçakları ile Ulaşım

Deniz uçakları da bir başka alternatiftir. Hem yukarıdan adaları izleme fırsatı bulacaksınız, hem de o anları fotoğraflayıp daha önce hiç görmediğiniz manzaraları göreceksiniz. Maldivler ulaşımında genel anlamda 7-8 kişilik tekneler kullanılmaktadır. Teknelerin ismi Dhoni olarak adlandırılmaktadır.

Maldivlere Uçak ile Ulaşım

Maldivler uçak denilince akla ilk olarak Fly Emirates, Türk Hava Yolları, Qatar Hava Yolları gelmektedir. Dubai ve Doha aktarmalı olarak gelebilen bu hava yolları, son zamanlarda direkt uçuş ilede Maldivlere iniş yapabiliyor. Maldivlere uçuş süresi 7 saati bulmaktadır. Rötar ve aktarmalarla birlikte bu süre biraz daha artabilmektedir.

Maldivlere aktarma kaç saat sürmektedir? Maldivlere uçuş hangi noktalardan yapılmaktadır? Aktarma esnasında alınması gereken önlemler nelerdir? Maldivlere en ucuz uçak bileti fiyatını nasıl elde edebilirim? Maldivlerde nasıl rahat bir tatil yapabilirim? gibi sorularınızın cevabı World Travel Service (WTS) kalitesiyle sizlere sunulmaktadır. Aklınıza gelen her sorunuzun cevabını 7/24 destek hattımızı arayıp, rezervasyonunuzu yaptırabilir, sorularınızı istediğiniz gibi danışabilirsiniz.

, , , , , , , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba. Merak ettiğim konü Male havaalanına indikten sonra deniz otobusune ulaşımımiz nasıl oluyor? Deniz otobuslerinin ücretleri ne kadar? Bilginiz var ve akrarabilirseniz çok sevinirim.

  • Sayın Tuğsan,

   Male hava alanına indikten sonra otellere ulaşım sürat teknesi veya deniz uçağı ile gerçekleştirilir. Ancak bu transferlerin operasyonlarını şahsi olarak yapmanız hem zahmetli hem de bütçesel bakımdan sizin faydanıza olmayacaktır. Arzu ederseniz iletişim detaylarınızı bize bildirin seyahat danışmanlarımız sizi arayarak en avantajlı fiyat alternatifleri ile seyahatlerinizi planlamanıza yardımcı olsunlar.

   Saygılarımla

 • Merhabalar male havalimanina iniş yaptıktan sonra otele nasil gidebiliriz bize yardımcı olurmusunuz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü