1. Anasayfa
 2. Maldivler Soru Cevap
 3. Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

folder_openMaldivler Soru Cevap
comment4 Yorum

Maldivler’e ne zaman gidilir? Maldivler’e dört mevsim sıcak olduğundan dolayı kışında yazında gidilebilir. Fakat yağışlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Maldivler’de Mevsimlere Göre Hava Durumu

Yağışlı ve aşırı sıcak sezona dikkat etmek gerekiyor. Aralık ve Nisan arası; havanın sıcak, rutubetin düşük ve yağış ihtimalinin en az olduğu kuru sezon ayları. Mayıs ile kasım arası ise yağışın çok olduğu, rutubetin arttığı aylar. Maldiv adalarında bol yağmurlu ekvator iklimi hakim. Maldiv Adaları’na yıl boyu gidilebilse de Mayıs’tan ekime kadar yağışlı olabilir.

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Ekvator’da bulunan bu eşsiz adalara her zaman her mevsim gidebilirsiniz. Nisan ayı ve Ekim ayı arasında çok sık yağmurlar olmaktadır. Bu yağmurlar kavurucu sıcaklardan sonra toprağı serinletir. Maldiv adalarının bir parçası olan sert yağmurları izlemek bile ayrı bir keyiftir. İçeceğinizi alıp pencere kenarına geçip yağmurun kısa zaman da dinmesini izleyebilirsiniz.

Son derece korunaklı bir çantanız yoksa yağmur altında dolaşırken yanınızda dijital ekipman bulundurmayın. Yanınızdaysa sağlam bir şemsiye bulundurun. Maldivler’de bulunan tüm otellerde şemsiye hizmeti verilmektedir. Çok kısa süren ama oldukça fazla yağan yağmurun altında dolaşmanın keyfini çıkarın. Hatta deniz ya da havuza girmeniz şiddetle tavsiye edilir. Bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız.

Maldivler’e Ne Kadar Sürede Gidilir?

Maldivler’e ne zaman gidilir? Türkiye’den ilk aktarma noktasına kadar yapacağınız uçuş yaklaşık olarak 4-5 saat arasında sürmektedir. Aktarma noktasından Maldivler’in başkenti Male’de bulunan havaalanına varış ise toplamda 8-9 saat sürmektedir. Toplam olarak minimum 12 saat civarında bir yolculuk sürmektedir.

Öneriyoruz: Maldivler Nerede? yazımızda ilginizi çekebilir.

, , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

4 Yorum. Yeni Yorum

 • elvan dişli
  10/05/2017 16:17

  merhabalar agustos ayında balayı için maldivlere gitmek istiyoruz. burada balayı için özel indirimler var mı? ve de adalara ulaşım nasıl olucak bilgi verirseniz sevinirim. havaalanına yakın bir yere gitmek daha mı mantıklı olur? cevap verirseniz sevinirim..

  • Sayın Elvan Dişli,

   Talebiniz ilgili birime iletilmiştir. En kısa sürede sizinle irtibat kurulacaktır. E-mail adresinizin Spam/Önemsiz klasörünü de kontrol etmeniz önemle rica olunur.

   Saygılarımızla

 • Arzu nrnc
  12/06/2017 02:56

  Merhaba bende eşimle beraber maldivlere gitmek istiyorum ama hangi ay gitsem hangi tarihte gitsem daha uygun ve iyi olur. Birde yabancı dil olmadan kendi başına gidilebilir mi? Yardımcı olırsanız cok memnun olurm

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü