1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Önerileri

Maldivler Önerileri

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Maldivler önerileri, Maldivler tatiline çıkmadan önce aklınızda bulunması gereken pratik bilgileri içermektedir.

Maldivler Önerileri

Maldivler önerilerine en başta Maldivlerin iklimiyle başlamamız gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki burası tropik iklim barındırmaktadır. Bundan dolayı kalın giysi ve şemsiyeye ihtiyacınız olacaktır.

Bir diğer Maldivler önerisi ise, sabah saatlerinde puslu havaya dikkat edilmesidir. Güneş en tepe de bütün sıcaklığıyla kendisini göstermektedir. Güneş kreminizin yanınızda olmasına dikkat ediniz.

Maldivlerde dalış yapanlar, yürüyüşe çıkanlarda yanıklar oluşabilmektedir. Bunun önlemini önceden almamız gerekmektedir. Dalışlarda palet kullanmamızda fayda vardır.

Güneş gözlüğümüzü yanımızdan eksik etmememiz gerekmektedir.

Mercanların keskinliği göz önünde bulundurulursa, kumsalda mercan parçaları olabilmektedir. Bundan dolayı yürürken genellikle terliğinizi çıkarmamınız gerekir.

Maldivler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dalış bilmeyenler, tüplü dalış eğitimi almalıdır. Dalmayı ve yüzmeyi bilmeyenler buradaki özel eğitim merkezlerinde abartısız şekilde söylersek adeta bir dalış uzmanı olarak geri dönebilirler.
Bir başka Maldivler önerisini söylersek, pazarda alışveriş yaparken muhakkak pazarlık yapmakta fayda vardır.

Maldivlerin başkenti Male’de gezilecek birçok yer vardır. Balık pazarı, sebze pazarı, halk binaları, yönetim binaları, deniz motorları, bungalovlar ilginizi çekebilir.

Bungalovlarda ay ışığı eşliğinde yemek yemeyi unutmayınız.

Maldivlerde telefonunuz çekmeyebilir. Dubai sonrasında Türk operatörler kapsama alanı dışında kalmaktadır. Bundan dolayı telefonunuzu yanınıza aldığınız zaman şaşırmamanız gerekmektedir.
Fotoğraf makinanız ve Laptopunuzu götürecekseniz yedek batarya almayı, şarj kablonuzu yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Başlıca söylememiz gereken Maldivler önerileri bunlardır. Lütfen Maldivlere gitmeden önce not defterinize gerekli olan ihtiyaçlarınızı yazınız. Böylece unutmanız gereken anekdotları es geçmemiş olacaksınız.

Maldivler hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak, gitmeden önce en iyi uçak bileti fiyatı, en konforlu koltuk, tur garantisi, 7/24 sorun destek hattıyla beraber size hizmet veren World Travel Service(WTS) ofisleriyle irtibata geçebilir, aklınızdaki tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

, , , , , , , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü