1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Turizm

Maldivler Turizm

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Dünyanın sayılı güzelliklerinden olan Maldivler turizm sektörünün can damarlarındır. Maldivler turizmi ekonomi ve istihdam açısından da büyük önem taşımaktadır.

Maldivler Tatil ve Tur Fırsatları

Maldivler turizminin gelişmesi ülkenin gelişmesinde etkili olmuştur. Maldivlerdeki çalışan sayısının artması, kişi başına düşen gelirin artması gibi faktörlerin en büyük yapı taşı Maldivler turizmidir. Döviz kaynağı olarak Maldivler turizminin yarattığı etki Ülke ’de %25’lik bir pay olarak gözükmektedir. Yıllık olarak bakarsak Maldivler turist sayısı bakımından 2000’li yıllarda 500.000, 2010’lı yıllara yaklaşırken 700.000’lik turist sayısı ile literatüre geçmiştir.

Maldivler tatili turistler tarafından her yıl rağbet görmektedir. Birçok ünlü resort Maldivlerde dinlenmeye gelen binlerce insanı ağırlamaktadır. Maldivler turizminin en önemli parçası olan resortlar, fiyat ve konfor bakımından birçok özellik barındırmaktadır. Burada tatilinizi yaparken farklı uygulamalarla karşılaşabilirsiniz.

Maldivler tatiliniz esnasında haber ve ayakkabı yoktur. Haber okumak adına herhangi bir iletişim aracı, herhangi bir gazete bulunmamaktadır. Ayakkabılarınızı bir kenara atın. Çünkü ayakkabılardan kurtulup, her şeyin tadını yalın ayak çıkartacaksınız. Size özel hizmet eden bir uşakla birlikte günün hangi saatinde olursa olsun, ne isterseniz yardımcınız ayağınıza getirecektir.

, , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü