Maldivlerde Çalışmak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maldivler tatil yapmanın yanı sıra istihdam olaraktan ayrı önem arz etmektedir. Maldivlerde çalışmak denilince oteller ve balıkçılık akla gelmektedir.

Maldivlerde Çalışma Şartları

Maldivlerde çalışmak denilince akla ilk olarak oteller ve balıkçılık gelmektedir. Maldivlerde çalışma hayatı ve tatil farklı şeylerdir. Halk çalışma saatleri içinde işini yapıp tatil saatlerinde ise yüzme ve diğer aktivitelerini yapmaktadır.

Çalışma yerleriyle resortların bulunduğu alanlar birbirinden ayrıdır. Malede denize mayoyla girmek yasak iken, yerel halk elbisesiyle girmektedir. Islanan elbiselerine aldırış etmeden de evlerine yürümektedirler. Maldivler Müslüman ülkeler arasındadır. Bundan dolayı burada uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Maldivlerde çalışmak İslami kurallara uygun olarak düzenlenmiştir. İsteyen istediği zaman namaz ve ibadet için camiye gidebilmektedir.

Maldivlerde Çalışmak Zor Mu?

Maldivlerde çalışmak bir yana yaşamanın bazı zor yanları bulunmaktadır. Kültür ve yemek olarak farklı bir ülke olan Maldivlere alışmak zaman gerektirir. Burada stres ve suç oranı yoktur. Trafik sıkıntısı yoktur. Normal hayatın koşuşturmacası, stresini tamamen rafa kaldırmış durumdalar.

Maldivlerde çalışmak adına var olan kuralları ihmal etmediğiniz sürece burası cennetten kopmuş bir parçadan farksızdır.

Öneriyoruz: Maldivlere Nasıl Gidilir? yazımızda ilginizi çekebilir.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

11 yorum

 1. özcan coşkun on

  Merhaba ben Türkiye Antalyada çalışmaktayım turizm sektöründe f/b rest.şef water olarak bu arada namazıma ve dinime düşkün biriyim.ve Maldivde çalışmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz?

 2. Maldivlere aşığım resmen ve çalışmakta en büyük hayalim,bana biraz bilgi verirseniz sevinirim 🙂

  • İbrahim Vural on

   Ben şu an Maldivler’de çalışıyorum. Denizli’liyim, burası gezmeye ve talile güzel bir yer ama çalışmak baya bir zor ama gayet bir o kadar da zevkli tavsiye ederim.

 3. survivormahsun on

  merhaba gercekten tek istegim maldivlerde calısmak yemin ederim para almasamda olur cok ciddiyim yardım ederseniz sevinirim

 4. Ferdi Denizci on

  Maldivlerde Çalışmak istiyorum Mümkünmüdür. Mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

 5. Berat Mert on

  Maldivlerde kalıcı yaşamak istiyorum. Neler gerekli bunun için? Ögrenmek istiyorum teşekkürler. Yaşım 26.

 6. Beyza Ay on

  Maldivlerdeki otellere açık pozisyonlar için başvuruda bulunabilirsiniz. Önümüzdeki hafta açılışı henüz gerçekleşmiş olan bir otelde iş başı yapacağım. İlgilenen arkadaşlara ayrıca önerim orada sezon şu an yeni yeni açılıyor. Çalışma arkadaşı alımı olan yerlere yönelmelisiniz.

 7. Oguzcan türetken on

  İyi günler turizm ve otelcilik üzerine lise ve üniversite okudum ayrıca Almanca ve İngilizce dillerine hakimim, 13 senedir Antalya turizm bölgesinde otelde restaurantta çalışmaktayım captain/garson olarak, orada yaşamak benim için bir hayal aslında, orada hem çalışıp hem yaşamak isterim, bunun gerçekleşmesi için izlemem yol nedir nerelere başvurmam gerekir?

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK
Haberler