1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Gezilecek Yerleri

Maldivler Gezilecek Yerleri

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Maldivler gezilecek yerleri olarak kısıtlı yerler barındırmaktadır. Bunlar arasında sayabileceğimiz Meluee-aage sarayı, Cocoa adası, İslamik merkez gibi yerler vardır.

Maldivler Gezilecek Yerleri

1- Mulee-aage

Maldivler-Mulee-age

Mulee-aage Sultan Şemsettin tarafından yapılmıştır. Sultan Şemseddin tahtan indirilene kadar burada oturma imkânı bulmuştur. Sultan Şemseddin bu sarayı oğlu için yaptırmış fakat oğlu burada hiçbir zaman oturamamıştır. Mulee-aage daha sonra Başkanlık Konutu olarak kullanılmaya başlanmıştır.

2- Hukuru Miskiiy Camisi

Maldivler-Hukuru-Miskiiy-Camisi

Hukuru Miskiiy Camisi 1656 yılında dönemin Sultanı İbrahim İskender tarafından yaptırılmıştır. Hukura Miskiiy camisinin yapıldığı zaman minaresi bulunmamaktaydı. Caminin minaresi 1667 yılında yapılmıştır.

3- Başkanlık Sarayı

maldivler-baskanlik-sarayi

Maldivler gezilecek yerlerinden tarihi önem taşıyan yerlerinden birisi Başkanlık Sarayı’dır. Başkanlık sarayı, Orchid Magu olarak bilinen alışveriş bölgesinin batısında yer almaktadır.

4- İslamik Merkez Camii

Maldivler-İslamik-Merkez-Camii

İslamik merkez Maldivler gezilecek yerlerinin belki de en bilinen yerlerindendir. İslamik Merkez’in açılış yılı 1984’tür.Bu camii aynı zamanda Masjidul Sultan Mohammed Camii olarakta bilinmektedir.5000 kişi aynı anda ibadet imkanına sahiptir. Camii dışında konferans salonu ve İslam müziside İslamik merkezde bulunmaktadır.

5- Sultan Parkı-Müzesi

Başkanlık sarayı

Sultan parkı ve müzesi 1952 yılında açılmıştır. İslam öncesi ve sonrasına ait önemli eserler burada bulunmaktadır. Müze Cuma günleri hariç olmak üzere hafta içi sabah 09.00 – 15.00 arasında hizmet vermektedir. Sultan müzesinde monarşi zamanının önemli tarihi eserleri sergilenmektedir.

6- The Artificial Beach

maldivler-Artificial-Beach

The Atrificial Beach, Male’de bulunan sanal plajdır. Maldivlerin başkenti Male’de bulunan sanal plaj, adalara gidip güneşlenme, denize girme gibi aktiviteleri yapamayan birçok insan için alternatif durumundadır. Sanal plajda insanların yemek yiyebilmesi için birçok restaurant açılmıştır.

7- Cocoa Adası

Maldivler-Cocoa-Adası

Cocoa adası’nı Robinson Crusoe’nun yazarı olan Robert Louis Stevenson’un sözleriyle tanımlamamız gerekirse, Stevenson bu adayı ‘’ okyanusn en ilahı adası’’ olarak tanımlamaktadır. Kumsalda mercanların bembeyaz kumlar eşliğinde bungalovlara ev sahipliği yapmaktadır. Sessizliği ve sakinliğiyle ünlü olan Cocoa Adası’nda gece hayatı adına fazla aktivite yoktur.

8- Jumhooree Maidhaan (Bağımsızlık Meydanı)

maldivler-bagimsizlik

Maldivlerin en büyük meydanı olan Jumhoore Maidhaan meydanı, bağımsızlığı simgelediğinden dolayı bağımsızlık meydanı ismini almıştır.

9- Sultan Parkı ve Ulusal Müze

sultan-parki-maldivler

1952 yılında açılan Sultan Parkı ve Müze, islam öncesi ve sonrasına ait önemli eserleri barındırmaktadır. Cuma günlerinin dışında hafta içi 09.00-15.00 arasında halka açılan müzede aynı zamanda monarşi zamanının önemli tarihi eserleride sergilenmektedir.

10- Cumhuriyet Meydanı

maldivler-cumhuriyet-meydani

Maldivler’in başkenti Male’nin merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanında ufak bir park ve Maldivler Cumhuriyeti’nin asılı olduğu yüksek bir direk bulunur. Meydan politik gösterilerin yapıldığı noktadır bundan dolayı Polis Merkezi’nin de bulunduğu meydanda polisler tarafından sıkı bir şekilde koruma altına alınmıştır.

, , , , , , , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü