1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Mevsim

Maldivler Mevsim

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Maldivler mevsiminden söz edince akla sıcak tropikal iklim hâkimiyeti ve palmiye ağaçlarıyla kaplı eşsiz kumsallarda esen tatlı sert rüzgârları gelmektedir.

Maldivler Mevsim

Maldivler Tropikal İklim
Maldivler mevsimleri genel anlamda güneşli mevsimlerdir. Akşamlar esinti eşliğinde devam eden rüzgârlarıyla, sabahları pırıl pırıl güneşiyle Maldivler resim misali göz kırpmaktadır.

Maldivler mevsimlerinde sıcaklık hemen hemen aynıdır. Sürekli olarak 28-32 derece arasında seyreden sıcaklık değerleriyle tatilinizi geçirebileceğiniz imkânların tamamı burada bulunmaktadır. Zaten adada toplam olarak iki ayrı mevsim vardır. Bu mevsimler kuzeydoğu musonları olarak adlandırılan kuru mevsim ve güneydoğu musonları olarak adlandırabileceğimiz ıslak mevsimdir. Mayıs aylarına doğru başlayan güneydoğu musonları kasım ayında son bulmakta, kasım ayından sonra başlayan kuzeydoğu musonları ocağı takiben mart ayına kadar sürmektedir.Maldivler iklimi dört mevsim sıcak olduğundan dolayı hiçbir mevsimde tatil açısından zorluk çıkarmamaktadır.

Maldivler Yağmur Sezonu

Maldivler mevsimlerinin bir diğer özelliğinden bahsedersek adada Güneydoğu musonlarının etkisiyle sıcak kesimlerde hafif fırtınalar boy göstermektedir. Bulutların arasında masmavi gökyüzüyle beraber gök gürültüsü başlar, cümlelere dökerken korkma sebebi olan bu an, aslında izlenilmesi gereken eşsiz bir andır. Hafif esen fırtınayla beraber, gökyüzü adeta konuşur gibi olur. Bu yağmurlar eşliğinde hangi adada bulunuyorsanız yanınıza fotoğraf makinanızı alıp yürüyüşe çıkabilirsiniz, sıcaktan kavrulmuş toprağın yağmur damlalarıyla beraber kalkan kokusu eşliğinde, yürürken zevk alacaksınız. Keza yine çay ya da kahvenizi alıp yağmurun kısa süren boşalışını izleyebilirsiniz.

Maldivlere Ne Zaman Gidilir?

Maldivlere Ne Zaman Gidilir?
Maldivlere Ne Zaman Gidilir? Maldivler’e her mevsim gidebilirsiniz. Maldivler mevsimleri sizi her an ağırlayabilecek kalitede havayı sunmaktadır. Gitmemenizi tavsiye edebileceğimiz herhangi bir engel oluşturan mevsim bulunmamaktadır. Maldivler hava durumu tatilinize eşlik edecek kadar cüretkar bir sıcağı, bunun yanında serinlemeniz içinde hafif ve kısa süren yağmurları sunmaktadır.

, , , , , , , , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü