1. Anasayfa
  2. Maldivler Soru Cevap
  3. Maldivler Nerede? Uçakla Kaç Saat?

Maldivler Nerede? Uçakla Kaç Saat?

folder_openMaldivler Soru Cevap
commentYorum yapılmamış

Maldivler Nerede?

Maldivler kıta olarak Asya’da bulunmaktadır. Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler ile Türkiye arasındaki kilometre farkı 5000’dir.

Maldivler Nerede? Sorumuzu farklı biçimlerde yanıtlayabiliriz.

Maldivler Nerede? Öncelikle Maldivlerin bir Uzak doğu ülkesi olduğunu söylememiz lazım. Maldivler Cumhuriyeti Asya kıtasında bulunmaktadır. Maldivler cumhuriyeti aynı zamanda Hindistan’a komşu, Sri Lanka’ya 750 kilometre uzaklıkta ve Hint Okyanusunda yer alıyor.

1200 adadan oluşan ve 200 adada yaşamın olduğu eşsiz cennet parçaları Maldiv adalarının 110 tanesi inanılmaz bir gelişim göstererek dünya turizmine katkı sağlamaktadır. Hizmet kalitesi olarak sınır tanımayan, her türlü aktivitenin var olduğu bu adalar topluluğu ülke, Asya ülkelerinin kendisine has özelliklerini barındırmaktadır.

Kendi yemek kültürü, natürel doğası, el değmemiş kumsalları, bembeyaz ve sapsarı kumlarıyla, masmavi denizi olan bu adalar topluluğu Hint okyanusunun incisi konumundadır.

Dünyada her yıl 1 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Maldivler, yine her yıl binlerce ünlünün akınına uğramaktadır.

Maldivler Nerede (Harita)

Maldivler Uçakla Kaç Saat?

Hint Okyanusunda bulunan Maldivler’e Türkiye’den Türk Hava Yolları ile yaklaşık 8 saatlik uçuşla gidilebileceği gibi aktarmalı olarakta gidilmektedir. Emirates Hava Yolları ile Dubai ve Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı olarak uçtuğu bu adalar topluluğuna varış süresiyse aktarmalar ve hava da kalış süresi dahil ortalama 12 saattir.

Maldivler’de hava alanından otellere transferler uzaklıklarına bağlı olarak deniz uçağı veya sürat teknesi ile yapılmaktadır. Ayrı bir ada üzerine kurulmuş olan hava alanından ana ada Male’ye geçmekte mümkündür.

Maldivler Asya kıtasında bulunmaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivler Türkiye arası 5000km’dir.

İstanbul Maldivler arası uçakla “direkt uçuş” ortalama 8 saat 54 dakika sürmektedir.

İzmir Maldivler arası uçakla “direkt uçuş” ortalama 8 saat 44 dakika sürmektedir.

Ankara Maldivler arası uçakla “direkt uçuş” ortalama 8 saat 23 dakika sürmektedir.

Öneriyoruz: Maldivlere Nasıl Gidilir? yazımızda ilginizi çekebilir.

,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü