1. Anasayfa
  2. Maldivler Otelleri
  3. Maldivler Su Altı Oteli

Maldivler Su Altı Oteli

folder_openMaldivler Otelleri
commentYorum yapılmamış

Maldivler su altı oteli ile adalara farklı anlamlar katmaktadır. Ziyaret eden turistler okyanusun altında yemek yiyip, balıkları izleyebilmektedirler.

Maldivler Su Altı Otelleri

Ithaa Maldivlerin dünyadaki ilk su altı otelidir. Anlam olarak inci-anne anlamına gelen bu otel, deniz seviyesinin altındadır. Denizaltı restoran olarak adlandırılan mekân, 9 metrekarelik kullanım alanı,14 kişilik kapasitesi, restoranındaki gelişmiş mutfağıyla size hizmet edecektir.

Fakat unutmadan belirtmemiz gerekir ki burada yemek yemenin inanılmaz keyfi dışında, bir hayli külfetli bir masrafının da olmasıdır.

270 derece olarak tasarlanan özel çatısı, görüş açısı ile size her an görmek isteyeceğiniz deniz altı enstantanelerini sunmaktadır. İnsanlar dünyanın dört bir yanından gelip Maldivler su altı otelini ziyaret ediyorlar. Her ne kadar pahalı olsa da, inanın burası buna değer.

İthaa 2005 yılında açılmıştır. Asya ve Uzak doğu mutfağından sunulan yemeklerle masalar donatılmıştır.

Giriş tarafında iskelesi bulunan, özel bir merdiven aracılığı ile denizin altına inilen bu özel yerde, zaman zaman partiler yapılmakta, düğünler ve eğlenceler düzlenebilmektedir.

Belirtmemiz gerekir ki 2005’te yaşanan tsunami sonrasında Maldivler su altı oteli ciddi hasar almıştır. İthaa’nın merdivenleri ve iç tarafında çatlaklar oluşmuştur.

2010’dan sonrasındaysa otel restore edilip, en üst düzey lükse çıkarılmış, özel günlerde kiraya verilmek üzere ayrı bir bölüm eklenmiştir.

Ithaa girişinde bir iskelesi, sonunda sazdan bir pavyon ve sarmal merdiveni mevcut. 2004 Hint Okyanusu deprem ardından Tsunami merdiven girişinde altında, tepesinde ve restorana hasara yol açtı.

Restoranda yemek yemenin dışında Nisan 2010 yılı itibariyle gecelik otel-yatak odası olarak da kullanılmaya ve kiralanmaya başlandı. Bu özel yer altı restoranı ayrıca özel partiler veya düğünler için de kullanabilmek mümkündür.

, , , , , , , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü