1. Anasayfa
  2. Maldivler Gezi Rehberi
  3. Maldivler Tatili

Maldivler Tatili

folder_openMaldivler Gezi Rehberi
commentYorum yapılmamış

Maldivler tatili son zamanlarda çiftlerin balayıları, ailelerin dinlenmek için, arkadaşların gezmek için tercih ettiği eşsiz adalar topluluğundan oluşmaktadır.

Maldivler Tatili, Maldivler Turları ve Otelleri

Maldivler tatili son zamanlarda en rağbet gören tatillerden birisidir. Hint okyanusunda konuşlanmış irili ufaklı bir sürü adasıyla cennetten kopan bir parça misali Maldivler eşsiz bir görüntüsüyle tatilcileri ağırlamaktadır.

Maldivlerin asıl adı Maldivler Cumhuriyetidir. Maldiv adaları Sri Lanka Hindistanın güney kısmında kalmaktadır. Toplam 1200 tane adası ile insanlar buraya yerleşmişlerdir. Maldivlerde tatilciler için gelişen turizm sektörü adanın baş ekonomik faaliyetidir. Yaklaşık 100 tane adada yerleşim vardır. İnsanların tamamı Müslüman olup İslamiyet ışığında hayatlarını sürdürmektedirler. Maldivler tatili ile çok farklı deneyimler yaşayacaksınız!

Maldivler tatili için Maldivlere gitmek istiyorsanız, ülkenin İslami şartlarla yönetilip, geri kaldığını düşünebilirsiniz. Fakat tam tersidir. Burası adeta bir kültür merkezidir. Halk işine bakmaktadır. Sebze pazarı, balık pazarı, sanayi, tekstil ile uğraşan halk ile oteller ve resortlar tamamen birbirinden bağımsızdır. Dünyada birçok ünlü insan Maldivler tatili için her yıl buraya gelmektedir. Gece hayatının her ne kadar durgun olduğu gözlensede, buranın enstantanesi farklıdır. Çünkü televizyondan uzak, haberlerden uzak, sadece bembeyaz kum, bugolov evleri, şezlong ve okyanus sizi beklemektedir. Maldivlere mutfağı ise karnınızı doyurup uzak doğunun kendine özel baharat ve soslarını tatmanız için size sunulacaktır. Maldivler turları sizin ufkunuzu açacak, kültürünüze kültür katacaktır.

Maldiv Adalarında Alkol Tüketimi

Maldivlerde tatil yaparken alkol kullanımı da aklınıza gelen bir diğer etken olabilir. Hemen belirtmeliyiz ki resortlar ve otellerde alkol kullanımı tamamen serbesttir. Maldivler Cumhuriyeti turizmiyle var olan bir ülkedir. Burada insanların temel geçim kaynaklarından biri turizmin yarattığı istihdamdır. Bundan dolayı insanlar gelen turistlerin en iyi şekilde ağırlanması ve bir daha gelmesi taraftarıdır. Resortlarda istediğiniz çeşitte alkol bulabilmektesiniz. Otellerin barlarında yine istediğinize uygun olarak alkol alabilirsiniz. Fakat yerel halk arasında alkol kullanımına müsaade yoktur. Halk kurallarına sıkı sıkıya bağlıdır. Maldivler tatili ile farklı deneyimlere hazır olun!

Maldiv Ekonomisi

Maldiv ekonomisinin temel geçim kaynaklarından biriside balıkçılıktır. Sabah erken saatlerde okyanusa açılan balıkçılar, tuttukları taze balıkları turistlere sunuluyor. Maldivlere gelen çiftlere damak zevklerine uygun pişirimlerle isteklerine uygun servis edilirler. Maldivler turları sizleri sizden alacak!

Maldiv adaları sessiz ve kafa dinleme üzerine kuruludur.

Bu kadar çok adadan birinde yalnız kalmak isterseniz, kolayı var. Otelinize durumu söyleyip, sizin için hazırlanan özel botlarınızla beraber istediğiniz adaya bırakılırsınız. Self olarak hazırladığınız piknik sepetiniz ve ihtiyaçlarınızla beraber palmiyelerin altında çift olarak geçireceğiniz bir gün sonunda, otel çalışanları sizi almaya gelecektir. Maldivler tatili ile Dünya üzerinde ki Cenneti göreceksiniz!

Maldivlerin en önemli özelliği ise fotoğraflardan da bildiğiniz deniz evleri, yani bungalovlar. Birçok otel ve resortun bungolovu bulunmaktadır. Bu bungalovlar deniz üzerine kurulan evlerdir. Akşam olduğunda mum ve ay ışığı eşliğinde çiftler ve aileler burada yemek yiyip unutulmaz anlar yaşamaktadırlar. Maldivler turları ile huzur ve mutluluk hiç eksik olmayacak!

Şüphesiz ki Maldivler aklınızı başınızdan alacaktır. Fotoğraflar ile bu güzel adayı ölümsüzleştirip, yaşadıklarınızı kareleyebilirsiniz. Burada geçireceğiniz her dakika bitmesini istemediğiniz bir rüyadan farksız olacaktır. Maldivler tatili size çok şey öğretecek!

, , , , ,Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü